Özellikle son yıllarda, araba ihtiyacı olan vatandaşlar yüksek oranda bu ihtiyacını ikinci el piyasasından karşılıyor. Elbette bundan yüksek sıfır araç fiyatlarının ve yaşanan Covid-19 salgını sebebiyle otomotiv sektörünün içinde bulunduğu sıkıntı… Bu şartlar altında araba ihtiyacı olanların sıfır araba alarak bu gereksinimlerini karşılaması zorlaşıyor. Haliyle insanlar da araba ihtiyacını ikinci el araç olarak karşılıyor. Bu şartlar kaçınılmaz olarak ikinci el piyasasına yoğun bir talebin oluşmasına olanak tanıyor. Bu piyasa içinde Audi, ekstra ilgi gören markalardan biri…  Peki, Audi ikinci el fiyatları ne kadar? Audi ikinci el fiyatları hangi kriterlere göre değişiyor? Sıra bu sorulara cevap vermekte…

Şanzıman

Şanzıman türü her marka aracın fiyatını değiştiren bir faktör… Elbette bu faktör Audi ikinci el araba fiyatları içinde geçerli. Otomatik ve manuel şanzıman olmak üzere iki farklı alternatifi bulunan Audi, bu konuda alıcıların tercihini bekliyor.

 

Model ve Donanım

Audi marka araçlar birçok model ve o modellerin farklı donanım paketleriyle görücüye çıkıyor. Alıcının yapacağı bu noktada yapacağı tercih, ödeyeceği fiyatta söz sahibi olacak ve Audi ikinci el araba fiyatları için belirleyici bir unsur olacaktır.

 

Model Yılı

Model yılı yani arabaların üretildiği yıl, arabaların kaç yaşında olduğunu yani ne kadar eski ne kadar yeni olduğunu göstermektedir. Buradan yola çıkarak; bir araba ne kadar yeni ise o kadar fiyatı yüksek, ne kadar eski ise de fiyatı daha düşük olacaktır.

 

Kilometre

İkinci el araba almak isteyenlerin, alacakları arabaya dair ilk merak ettiği soru; arabanın kaç kilometrede olduğu… Daha düşük kilometreli araçlar genelde daha az yıpranmış olduğundan alıcılar genelde tercihlerini bu yönde kullanıyor. Bu araçlarda genellikle muadillerine göre daha yüksek fiyatlardan alıcıya sunuluyor.

 

Aracın Hasar Kaydı

İkinci el araba almak isteyenlerin kilometreden sonra en fazla merak ettiği başlıkların bir diğeri de hasar kaydı… Bu doğrultuda bir aracın hasar kaydı ne kadar düşük ya da hiç yoksa değeri benzerlerine göre fiyatı yüksek oluyor.