Araç ihtiyacı olan birçok kişi, araba ihtiyacını ikinci el araba piyasasından karşılamaya çalışıyor. Sıfır araç üretiminde yaşanan yavaşlama ve yüksek fiyatlar da vatandaşları ikinci el piyasasına itiyor. Haliyle sıfır arabalarda istediğini bulamayanlar ikinci el piyasasına yöneliyor ve ikinci el arabalara fazlasıyla bir ilgi oluşuyor. Elbette ikinci el arabalar içerisinde bazı markalar öne çıkıyor. Bu markalardan birisi de Dacia… Özellikle fiyat – performans ürünü sayılabilecek bir olan Dacia, ikinci el alıcılarının ilgisiyle karşı karşıya… Bu yoğun ilgiye sahip olan Dacia ikinci el araba fiyatları ne kadar? Dacia ikinci el araba fiyatları hangi detaylara göre değişiklik gösteriyor? Hep birlikte buna bakalım.

 

Şanzıman Alternatifleri

Bütün markalarda olduğu gibi Dacia ikinci el araba fiyatları için de fiyat belirleyen maddelerden biri.  Dacia markaların otomatik ve manuel olarak iki farklı şanzıman alternatifi mevcut.

 

Model ve Donanım

Hangi marka aracı alacağımıza karar verdik. Ancak iş burada bitmiyor. Sıra bu kez de model seçmeye geliyor.  Tüm markalarda olduğu gibi Dacia marka araçların da birçok modeli bulunuyor. Model de fiyatlar üzerinde doğrudan belirleyici. Yani her modelin fiyatı değişkenlik gösteriyor. Model seçiminden sonra da sırada donanım var. Araçların, boş paketlerden, birçok özellik sunan full paketlere kadar seçenekleri mevcut.

Aracın Model Yılı

Model yılı her marka araçta olduğu gibi Dacia ikinci el araba fiyatları açısında da belirleyici bir unsur. Bir aracın model yılı ne kadar yüksekse o kadar değerlidir. Bu bilgi için marka araç için geçerlidir.

 

Aracın Kilometresi

Konu ikinci el olunca, alıcıların ilk merak ettiği maddelerin başında aracın kaç kilometrede olduğu sorusu yer alıyor. Haliyle vatandaşlar düşük kilometreli araçlara yöneliyor. Haliyle bu araçların da fiyatları pahalı oluyor.

 

Aracın Hasar Kaydı

Alıcılar tarafından, kilometre değeri ile beraber en çok merak edilen bir diğer konuda aracın hasar kaydı! Alıcılar bu noktada tercihlerini, hasar kaydı olmayan veya hasar kaydı kabul edilebilir seviyelerde araçlardan yana kullanıyor. Bu da doğal olarak fiyatları değiştiriyor.