İkinci el araç piyasası, birçok kişinin araba ihtiyacını karşılıyor. Arabalara karşı oluşan yoğun talebi omuzluyor. Özellikle sıfır araç fiyatlarının yükselmesi insanları ikinci el piyasasına yöneltiyor. Sıfır araba fiyatlarının yanı sıra, yüksek kredi faizleri, ülkemizin ve tüm dünyanın içinde bulunduğu pandemi şartları sebebiyle üretimlerin aksaması da vatandaşları, ikinci el piyasasına yönelten diğer etkenlerden. Bu sebeplerden dolayı ikinci el piyasasına karşı yoğun talep içinde bazı marka ve modellere ekstra var. Ayrı bir ilgiyle karşı karşıya olan araçların başında ise Volkswagen Passat geliyor. Her dönem alıcıların gözdesi olan ve birçok araç severin ilgisini çeken Passat ikinci el araba fiyatları ne kadar? Passat ikinci el araba fiyatları hangi faktörlere bağlı olarak değişiyor? Şimdi de bu soruların cevaplarına bakalım.

 

Otomatik Vites mi, Manuel Vites mi?

Neredeyse tüm marka ve modellerde olduğu gibi Passat ikinci el araba için de manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri mevcut. Bu konuda vereceğiniz karar, cebinizden çıkacak miktarı da belli bir oranda etkileyecek.

 

Donanım Paketi

Passat ikinci el araba almaya karar verdiğiniz. Ancak şunu baştan söyleyelim ki işiniz daha bitmedi. Sırada donanım paketine karar vermek var. Bildiğiniz gibi farklı donanım paketleri farklı özellikler sunuyor. Tabi ki ne kadar özellik bir o kadar fiyat artışı demek.

 

Aracın Model Yılı

Aracın model yılı, alacağınız aracın ne kadar yeni ya da bir başka deyişle ne kadar eski olduğunu göstermektedir. Herkesin bildiği üzere, bir araç ne kadar yeni ise, fiyatı da bir o kadar yüksek seviyelerde oluyor.

 

Aracın Kilometresi

Sıfır araba alırken vatandaşların kilometresi ne kadar diye bir düşüncesi veya kaygısı olmuyor. Ancak konu ikinci el araba almaya gelince kafalarda oluşan ilk soru işaretlerinden biri olarak öne çıkıyor kilometre değeri. Bu durum elbette Passat ikinci el araba için de geçerli ve Passat ikinci el araba fiyatları üzerinde söz sahibi.

 

Aracın Hasar Kaydı

Vatandaşların sıfır araba alırken dert etmeyip, ikinci el araçlarda takıldığı hususlardan bir diğeri ise aracın ne kadar hasar kaydına sahip olduğu… Araçların, sahip olduğu hasat kayıt sicillerine göre fiyatları da değişebiliyor.