Bireysel ya da kurumsal olarak araba ihtiyacı olanların taleplerini ikinci el piyasası karşılıyor. Hatta oluşan yoğun talebin yükünü neredeyse tek başına çekiyor diyebiliriz. Bu yoğunluğun için bazı markalara elbette ekstra ilgi var. Bunlardan biri tanesi de Wolksvagen desek yanılmış olmayız. Peki alıcıların büyük bir ilgisi ile karşı karşıya olan Wolksvagen ikinci el araba fiyatları ne kadar? Wolksvagen ikinci el araba fiyatları hangi kriter ve özelliklere göre değişiyor? Şimdi de bu soruların cevaplarına bakalım.

 

Şanzıman Seçenekleri

Tüm araçlarda olduğu gibi Wolksvagen ikinci el araba fiyatları için de belirleyici bir nokta şanzıman seçenekleri…  Bilindiği üzere markaların otomatik ya da manuel olmak üzere iki farklı şanzıman seçeneği bulunuyor. Tercihinize göre fiyatta değişecektir.

 

Model ve Donanım

Araç tercihinde bulunurken sadece markada karar kılmak ile işiniz bitmiyor. Markadan sonra sıra model seçimine geliyor. Her markada olduğu gibi Wolksvagen marka araçların da birçok modeli bulunuyor. Model herkesin bildiği üzere fiyatlar üzerinde doğrudan belirleyici. Her modelin fiyat skalası farklı… Model seçiminden sonra da sırada donanım var. Araçların, başlangıç paketlerin dolu paketlere kadar donanım seçenekleri var. E tabi ne kadar özellik o kadar yüksek fiyat…

 

Aracın Model (Üretim) Yılı

Her marka için geçerli olan üretim yılı, Wolksvagen ikinci el araba fiyatları açısında da söz sahibi… Bir araba ne kadar yeni ise o kadar değerlidir. Bu kural için marka fark etmez.

 

Aracın Yapmış Olduğu Kilometre

İkinci el araç söz konusu olunca, alıcıların kafasında beliren ilk soru işaretlerinden birisi de aracın yapmış olduğu kilometre… Bu sebeple alıcılar düşük kilometreli araçlara yöneliyor. Haliyle bu araçların da fiyatları daha yüksek seviye oluyor.

 

Aracın Hasar Kaydı

Bu madde, belki de ikinci el araba alıcılarının en fazla titiz davrandığı konu başlığı diyebiliriz. İkinci el araba almak isteyenler genellikle ya hasar kaydı bulunmayan ya da hasar kayıt bedelleri düşük olan arabaları tercih ediyor. Hasar kaydı yüksek olan araçlar ise muadillerine göre daha düşük fiyatlardan satılıyor.